تنها وبسایت رسمی شرکت نوآوران سلامت گستر شریف noavaran-sharif.ir و noavaran-sharif.com

راه ارتباطی ما با شما سامانه پیامکی 50002210801

تنها لوگو رسمی ثبت شده شرکت نو آوران سلامت گستر شریف نوآوران شریف میباشد.

رونمايي از سامانه پروتز عصبي و مرکز درمان ضايعات نخاعي

دانش بنیان
ایجاد ۵۶ هزار شغل از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان
اسفند ۲۳, ۱۳۹۵
حقایقی-خواندنی-در-مورد-بهار-1
اعلام زمان شروع به کار شرکت نوآوران سلامت گستر شریف در سال ۱۳۹۶
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵
پروتز عصبی
پروتز عصبی

طرح کلان ملي فناوري پروتز عصبي”پاراواک” و مرکز باليني درمان ضايعات نخاعي با حضور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور و وزير بهداشت و درمان رونمايي شد.

به گزارش خبرگزاري آريا،اين طرح ملي در مرکز باليني بيماران ضايعات نخاعي بيمارستان رفيده کاربردي شد تا خدمات توانبخشي به بيماران دچار ضايعات نخاعي ارائه شود.
پروتز عصبي حرکتي پاراواک سامانه اي ميکرو الکترونيکي با کنترل تراشه ريزپردازنده‌اي است که بر مبناي سامانه عصبي مرکزي انسان، حرکت را در عضو ايجاد و کنترل مي‌کند.
اين سامانه قابليت برنامه‌ريزي حرکتي دارد، و با توجه به حرکت مورد نظر،  ميزان انقباض را در طول حرکت کنترل خواهد کرد.
سامانه پاراواک با بکارگيري الگوهاي رياضي از سامانه ‌هاي اسکلتي- عضلاني و راهبردهاي کنترلي، ميزان انقباض عضلات فلج را در طول حرکت کنترل مي‌کند.
سامانه عصبي پاراواک براي ايجاد حرکت هاي ايستادن، گام برداشتن، و نشستن بعضي از افراد دچار ضايعه نخاعي کامل در سطح کمر به کار مي رود و تا کنون بر روي تعدادي محدود افراد پاراپلژيک مورد ارزيابي قرار گرفته شده است به طوريکه اين افراد، قادر به ايستادن و بطور محدود قادر به گام برداشتن شده اند.  علاوه بر کاربردهاي حرکتي، سامانه پاراواک داراي کاربردهاي درماني است و از پوکي استخوان، آتروفي عضلاني، و زخم بستر جلوگيري مي کند و باعث بهبود در وضعيت قلبي-عروقي، عملکرد سيستم گوارش  بيمار مي شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *