تنها وبسایت رسمی شرکت نوآوران سلامت گستر شریف noavaran-sharif.ir و noavaran-sharif.com

راه ارتباطی ما با شما سامانه پیامکی 50002210801

تنها لوگو رسمی ثبت شده شرکت نو آوران سلامت گستر شریف نوآوران شریف میباشد.

سمینار علمی « زبانشنـاسی رایانشـی »برگزار می‌شود

ریاست جمهوری دونالد ترامپ، خبری بد برای اپل و مایکروسافت
ریاست جمهوری دونالد ترامپ، خبری بد برای اپل و مایکروسافت
آبان ۲۳, ۱۳۹۵
دوره‌های آموزشی
برگزاری دوره‌های آموزشی نرم‌افزارهای شبیه‌سازی
آبان ۲۳, ۱۳۹۵
زبانشنـاسی رایانشـی
زبانشنـاسی رایانشـی

سمینار علمی«زبانشنـاسی رایانشـی» در قالب دو پنل تخصصی «دستور و رایانه» و «اصطلاح‌نامه و هستان‌شناسی» در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این سمینار علمی در قالب دو پنل تخصصی «دستور و رایانه» و «اصطلاح‌نامه و هستان‌شناسی» نتایج طرح‌های پژوهشی استادان ایرانداک در حوزه‌های بیان شده تشریح می‌شود.

در پنل «دستور و رایانه» نتایج طرح‌های پژوهشی با عناوین «تعیین قواعد صوری همگون گروه های دستوری برای کاربرد در پردازش زبان فارسی»، «بررسی ساختواژی هم‌نگاره‌های اسمی و صفتی به منظور کمک به برچسب‌دهی اسم» و «شناسایی هویت نویسنده بر اساس زبان فردی: پژوهشی پیکره‎ای در زبان فارسی» به ترتیب توسط سید مهدی سمائی،  الهام علائی‌ابوذر و رامین گلشایی، استادان ایرانداک ارائه می‌شود.

در  پنل دوم (اصطلاح‌نامه و هستان‌شناسی) نتایج طرح‌های پژوهشی با عناوین «غنی سازی روابط معنایی هستان‌شناسی علوم پایه (شیمی)» و «طراحی ساختار درختی و تدوین اصطلاحنامه شیمی از واژگان مصوب فرهنگستان» توسط ملوک‌السادات حسینی بهشتی و تقی رجبی، اعضای هیات علمی ایرانداک تشریح می‌شود.

این سمینار علمی، روز یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ از ساعت ۹ تا ۱۲ در تالار سخن پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *